Kdo jsme

Unilabs je největší soukromý poskytovatel laboratorních služeb a diagnostiky v České republice.
S 24 laboratořemi, na 85 odběrových místech, se 1350 zaměstnanci ročně generuje více než 24 milionů vyšetření pro ambulantní lékaře, nemocniční zdravotnická zařízení a samoplátce. Je významným, stabilním a uznávaným partnerem zdravotnických profesionálů, dynamicky rostoucí společností a atraktivním zaměstnavatelem. Nabízí péči jak v rutinních, tak specializovaných vyšetřeních prakticky ve všech oblastech moderní diagnostiky (klinická biochemie, hematologie, klinická imunologie a alergologie, lékařská mikrobiologie), včetně vyšetření bioptických a cytologických, nebo forenzní a lékařské genetiky. Společnost spolupracuje také s veterinárními ordinacemi.

Skupinu Unilabs tvoří společnosti Unilabs Diagnostics k.s. a Unilabs Pathology k. s., které patří do evropské skupiny Unilabs -  jedné z největších evropských diagnostických společností s více než 12 000 zaměstnanců.

Od konce roku 2021 se skupina Unilabs stala součástí dánské rodinné investiční firmy A. P. Moller Holding.
Laboratoře Unilabs jsou akreditované dle normy ČSN EN ISO 15189 a mají smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami v České republice.

 

Laboratoře skupiny Unilabs poskytují:

  • Široké spektrum rutinních a specializovaných vyšetřeni, s možností bezplatné konzultace lékaře zdravotnického zařízení s lékaři a vysokoškolskými pracovníky laboratoří. 
 
  • Celorepublikový svoz vzorků prostřednictvím vlastní svozové služby.
 
  • Zajišťujeme žádanky a odběrový materiál, včetně materiálu pro cytologická vyšetření.
 
  • Distribuce výsledků v tištěné podobě. Dostupné bezplatně i elektronickou poštou formou zabezpečeného protokolu.
 
  • Správa, evidence a likvidace biologického odpadu, zajištění souhlasu k nakládání s nebezpečným odpadem, včetně informační povinnosti směrem k obcím s rozšířenou působností.
 

Historie a rozvoj společnosti

Společnosti skupiny Unilabs (kdysi AeskuLab) mají v České republice dlouhou a úspěšnou historii. AeskuLab Patologie byla založena v roce 1993. Od roku 1994 pak působí laboratoře AeskuLab, jako nástupnická firma několika menších společností a laboratoří. V roce 2018 se skupina AeskuLab stala součástí prestižní sítě Unilabs, jedné z největších evropských diagnostických společností. Od konce roku 2021 patří Unilabs dánské rodinné společnosti A.P. Moller Holding. V roce 2023 jsme prošli kompletním rebrandingem a z AeskuLabu se stal Unilabs.

Unilabs Pathology
 
Unilabs Pathology k.s., člen Unilabs Holding Czech Republic a.s., provádí kompletní bioptická a cytologická vyšetření již od roku 1993.

Činnost Unilabs Pathology zajišťuje vyšetření z celého spektra oboru patologie, se zvláštním zaměřením na diagnostiku nádorů prsu, kožní patologii vč. zánětů, patologii zažívacího traktu, gynekopatologii a uropatologii.

Pracoviště Unilabs Pathology má významné zkušenosti s vyšetřováním neurochirurgických případů, převážně nádorů CNS dospělých i dětí a spolupracuje jako konzultační centrum pro kolegy z celé České republiky.

V současné době je ve společnosti Unilabs Pathology zavedena evropská norma ISO EN 15189, laboratoř je také nositelem prestižního Osvědčení o akreditaci č. 234/2011. 
 
Unilabs Pathology má špičkové technické vybavení, provádí i peroperační zmrazená vyšetření. V případě zájmu nabízí i realizaci klinickopatologických seminářů.