Blog

V naší brněnské laboratoři umíme odkrýt tajemství vašich genů

4.10.2023

Naše laboratoře jsou reprezentovány hned několika odbornostmi. Jak už víte, patří mezi ně samozřejmě biochemie, hematologie, mikrobiologie, imunologie, alergologie, cytologie, patologie, ale máme také plně vybavené oddělení genetiky.

pic1

Cholesterol jako základní ukazatel zdraví našeho organismu. Jaká by měla být jeho hladina? 

27.7.2023

V dnešním článku se zaměříme na jednu z nejdiskutovanějších hodnot souvisejících se zdravím - cholesterol. Možná jste již slyšeli o negativním vlivu cholesterolu, ale ve skutečnosti je cholesterol nezbytnou látkou, která se v našem těle vyskytuje. Dozvíte se, jak cholesterol funguje v našem organism

pic1

Aktivity na prázdniny v každém počasí: Co podniknout s dětmi?

29.6.2023

Léto je tu a s ním i dlouhé prázdniny, které mohou být pro rodiče výzvou, když hledají způsoby, jak zabavit své děti. Nezáleží na tom, jestli svítí slunce nebo zrovna prší, existuje spousta skvělých aktivit, které můžete s vašimi dětmi dělat. V tomto článku vám představíme několik nápadů, které vás

pic1

Jak se projevuje nízký krevní tlak a co ho způsobuje? 

8.5.2023

Nízký krevní tlak (hypotenze) na rozdíl od vysokého krevního tlaku (hypertenze) neohrožuje naše zdraví přímo, ale je potřeba dát pozor spíše na jeho důsledky. Způsobuje únavu, závratě nebo mdloby, což může zapříčit nepříjemné pády. Jaké hodnoty krevního tlaku jsou normální a co už je považováno za n

pic1

Kolik bychom měli denně vypít vody? 

7.2.2023

Věděli jste, že lidské tělo se skládá přibližně ze 60 % z vody? Není tedy žádným překvapením, že na podporu funkce organismu je nutná i zdravá regulace příjmu vody.

pic1

Speciální péče o pleť v zimě

6.2.2023

V zimě bychom se měli o svou pokožku velmi pečlivě starat, abychom se následkem poklesu venkovní teploty vyhnuli suché a šupinaté pleti. Přinášíme několik konkrétních doporučení, jak se o pleť v zimě starat, aby si zachovala zdravý a svěží vzhled. Inspirujte se!

pic1

6 tipů pro lepší worklife balance a relaxaci 

24.1.2023

Pro boj se stresem a každodenní úzkostí je důležité vědět, jak uvolnit svou mysl. Řiďte se našimi návrhy a naučte se, jak správně relaxovat a odpočívat.

pic1

Ohřívání jídla v mikrovlnce: jak to vlastně celé je

22.1.2023

Je nebezpečné ohřívat jídlo v mikrovlnné troubě? Ohrožuje to živiny? Přečtěte si, jaká opatření byste měli vzít v úvahu.

pic1

7 tipů na zdravé palačinky pro celou rodinu

6.12.2022

Vyzkoušejte chutné a zdravé recepty na palačinky, které potěší celou rodinu. Recepty jsou lahodnou variantou snídaně, svačiny nebo dokonce netradičního oběda či večeře, představují chutnou a zároveň zdravou možnost pohodlného stravování, kterou lze přizpůsobit různým rodinným dietám.

pic1

Movember aneb plnovous nestačí

4.12.2022

Movember skončil a vy tak uvažujete, jestli si oholit knír nebo si ještě chvíli necháte plnovous? Udělali jste ale to podstatné, o co v tomto měsíci šlo?

pic1

AIDS – nepodceňujte jeho riziko

30.11.2022

Syndrom získaného selhání imunity zůstává i přes pokrok v současné medicíně jedním z největších strašáků spojeným s novými sexuálními dobrodružstvími. V době častějšího střídání sexuálních partnerů s tímto rizikem musíme počítat a preventivně se nechat vyšetřit, nejlépe ve správnou dobu a opakovaně.

pic1

Zánět žil aneb tromboflebitida

20.11.2022

Bolest. Bolest a otok jedné nohy. Zmodrání celé dolní části nohy. Vystouplé žíly pod kůží na končetině. Ne, nejde o scénku z filmu. Jde o případ z denní praxe v ordinaci praktického lékaře. Faktem bohužel je, že s těmito příznaky k lékaři přichází i ženy již ve věku 20 let, do té doby zdravé ženy, k

pic1