Blog

Kolik bychom měli denně vypít vody? 

7.2.2023

Věděli jste, že lidské tělo se skládá přibližně ze 60 % z vody? Není tedy žádným překvapením, že na podporu funkce organismu je nutná i zdravá regulace příjmu vody.

pic1

Speciální péče o pleť v zimě

6.2.2023

V zimě bychom se měli o svou pokožku velmi pečlivě starat, abychom se následkem poklesu venkovní teploty vyhnuli suché a šupinaté pleti. Přinášíme několik konkrétních doporučení, jak se o pleť v zimě starat, aby si zachovala zdravý a svěží vzhled. Inspirujte se!

pic1

6 tipů pro lepší worklife balance a relaxaci 

24.1.2023

Pro boj se stresem a každodenní úzkostí je důležité vědět, jak uvolnit svou mysl. Řiďte se našimi návrhy a naučte se, jak správně relaxovat a odpočívat.

pic1

Ohřívání jídla v mikrovlnce: jak to vlastně celé je

22.1.2023

Je nebezpečné ohřívat jídlo v mikrovlnné troubě? Ohrožuje to živiny? Přečtěte si, jaká opatření byste měli vzít v úvahu.

pic1

7 tipů na zdravé palačinky pro celou rodinu

6.12.2022

Vyzkoušejte chutné a zdravé recepty na palačinky, které potěší celou rodinu. Recepty jsou lahodnou variantou snídaně, svačiny nebo dokonce netradičního oběda či večeře, představují chutnou a zároveň zdravou možnost pohodlného stravování, kterou lze přizpůsobit různým rodinným dietám.

pic1

Movember aneb plnovous nestačí

4.12.2022

Movember skončil a vy tak uvažujete, jestli si oholit knír nebo si ještě chvíli necháte plnovous? Udělali jste ale to podstatné, o co v tomto měsíci šlo?

pic1

AIDS – nepodceňujte jeho riziko

30.11.2022

Syndrom získaného selhání imunity zůstává i přes pokrok v současné medicíně jedním z největších strašáků spojeným s novými sexuálními dobrodružstvími. V době častějšího střídání sexuálních partnerů s tímto rizikem musíme počítat a preventivně se nechat vyšetřit, nejlépe ve správnou dobu a opakovaně.

pic1

Zánět žil aneb tromboflebitida

20.11.2022

Bolest. Bolest a otok jedné nohy. Zmodrání celé dolní části nohy. Vystouplé žíly pod kůží na končetině. Ne, nejde o scénku z filmu. Jde o případ z denní praxe v ordinaci praktického lékaře. Faktem bohužel je, že s těmito příznaky k lékaři přichází i ženy již ve věku 20 let, do té doby zdravé ženy, k

pic1

Histaminová intolerance: skrytý původce obtíží

3.10.2022

Pokud jste již vyzkoušeli některé z typických diet, nebo už za sebou dokonce máte testy citlivosti na potraviny a potíže po jídle stále přetrvávají, možná je na čase zaměřit se na histaminovou intoleranci. Tato porucha může být hlavní příčinou záludných zdravotních problémů, jako jsou migrény,

pic1

Nobelova cena za objasnění původce a průběhu virové infekce hepatitidy typu C

3.10.2022

Víte, že za objasnění podstaty infekční žloutenky hepatitidy typu C byla udělena poměrně nedávno Nobelova cena? V roce 2020 byla mezinárodnímu týmu tří vědců a jejich kolektivu za objasnění původce a průběhu velmi vážné virové infekce hepatitidy typu C s celosvětovým výskytem udělena Nobelova cena z

pic1

Permanentní make-up, microblading, tetování a hepatitidy

3.10.2022

Krásné obočí, trvalé linky, kontury rtů nebo tetování jako suvenýr z dovolené. Napadlo vás, že se vás týká riziko vážné nemoci?

pic1

Zažívací problémy může způsobit i mléko do kávy. Co je to intolerance laktózy?

25.9.2022

Intolerance laktózy patří mezi nejčastější typy nesnášenlivosti jídla. Pokud vás po konzumaci mléčných výrobků nebo pití mléka trápí zažívací problémy, může to ukazovat právě na poruchu, taktéž označovanou jako malabsorpce laktózy.

pic1