Laboratoř klinické biochemie

Unilabs Diagnostics k.s. Plzeň

Laboratoř Unilabs Plzeň poskytuje klientům diagnostické služby v oborech klinické biochemie. Vyšetření, která laboratoř sama neprovádí (vyšetření mikrobiologická, imunologická, sérologická a genetická, přeposílá do smluvních laboratoří s ohledem na stabilitu vzorku a odbornost příslušných laboratoří). Smlouvu o spolupráci má naše laboratoř s Fakultní nemocnicí v Plzni, Genetikou-Plzeň s.r.o a laboratořemi holdingu Unilabs.

K odběrům pacientů slouží šest odběrových pracovišť v Plzni a okolí. Odběrové místo u centrální laboratoře na Nepomucké třídě, odběrová místa v Třemošné, Plasích, Kralovicích, Nýřanech a Nepomuku. To umožňuje provádět odběry pacientů bez čekání a blízko místa bydliště. Provoz je zajištěn každý pracovní den.

Pokud jsou odběry pacientů prováděny v ambulanci lékaře, lze pro odeslání vzorků do laboratoře a zpětné doručení výsledků využít svozovou službu laboratoře.

Výsledky většiny rutinních vyšetření (kromě mikrobiologických) jsou dodány svozovou službou písemně následující den po odeslání. Výsledky laboratorních vyšetření prováděných v holdingu Unilabs jsou pro lékaře dostupné na požádání bezplatně i elektronickou poštou formou zabezpečeného protokolu. Výsledky většiny vyšetření jsou tak dostupné týž den a přiřazují se podle použitého počítačového ambulantního programu do elektronických záznamů pacienta. Lékaři a určení vysokoškolští pracovníci laboratoře poskytují každý den konzultace k laboratorním vyšetřením a jejich účelnému ordinování.

Od 1.6.2023 nesou naše laboratoře jméno Unilabs. Je to tak vyústění toho, že v roce 2018 se skupina AeskuLab stala součástí prestižní laboratorní sítě Unilabs, jedné z největších evropských diagnostických společností.

Laboratorní příručka a pokyny pro pacienty a lékaře

Nepomucká 159a
Plzeň
326 00
Klientské centrum: 800 737 383

Vedoucí laboratoře:

MUDr. Veronika Tolarová
veronika.tolarova@unilabs.com