Laboratoř klinické biochemie a hematologie

Unilabs Diagnostics k.s. České Budějovice

Laboratoř Unilabs České Budějovice je laboratoří zabývajíci se biochemickými, hematologickými a sérologickými vyšetřeními.

Byla založena v listopadu roku 1993 pod názvem Stafila s cílem uspokojit potřeby a požadavky ambulantních lékařů širokým spektrem vyšetření. Součástí tehdejší sítě AeskuLab se stala na podzim roku 2017. Hlavní podíl na činnosti mají vyšetření pro praktické a specializované lékaře, zabývá se též zpracováním biologického materiálu pro veterinární medicínu.

Hlavní laboratoř se nachází v Českých Budějovicích, ve 2. patře budovy České pošty na sídlišti Máj. Odběrová místa se nacházejí kromě Českých Budějovic také ve Strakonicích, Kaplici, Třeboni a Vodňanech.

Laboratoř je vybavena moderními analyzátory a personálně obsazena lékaři, VŠ analytiky a laboranty s atestacemi v příslušných odbornostech. Je zapojena do celostátního systému externí kontroly kvality a akreditovaná i spolu s odběrovými místy u Českého institutu pro akreditaci dle ČSN EN ISO 15 189.
K 1.1.2021 dochází k fúzi společnosti Stafila k.s. do AeskuLabu k.s.

Od 1.6.2023 nesou naše laboratoře jméno Unilabs. Je to tak vyústění toho, že v roce 2018 se skupina AeskuLab stala součástí prestižní sítě Unilabs, jedné z největších evropských diagnostických společností.

Laboratorní příručka a pokyny pro pacienty a lékaře

Laboratorní příručka

Ant.Barcala 404/38
České Budějovice
370 05
Klientské centrum: 800 737 383

Vedoucí laboratoře:
Ing. Václav Šojdel
vaclav.sojdel@unilabs.com