Laboratoř klinické cytologie/IVF

Unilabs Pathology k.s., Laboratoř Vsetín

Laboratoř Vsetín vznikla v roce 1993 jako Klinická laboratoř společnosti GYNEKO spol. s r.o. S účinností k 15. 4. 2013 se stala součástí společnosti AeskuLab.

V současné době se laboratoř specializuje především na gynekologická cytologická vyšetření pro účely screeningu karcinomu děložního hrdla a andrologická vyšetření.

Laboratoř je akreditovaná ČIA dle ČSN EN ISO 15189:2013 a je nositelkou mezinárodní značky ILAC – MRA. Skutečnost, že je již řadu let akreditovanou laboratoří, je závazkem k neustálému zlepšování poskytovaných služeb.

Činnost laboratoře zahrnuje:

  • • gynekologickou cytologii a screening karcinomu děložního hrdla
  • • andrologická vyšetření - vyšetření nativního spermatu – spermiogram
 

Gynekologická cytologie a screening karcinomu děložního hrdla

Laboratoř splňuje kritéria a podmínky programu pro screening karcinomu děložního hrdla v České republice stanovené Věstníkem MZ ČR a opakovaně získala doporučení MZ ČR k provádění screeningové cervikovaginální cytologie v rámci programu screeningu karcinomu děložního hrdla.

Hodnocení nálezů gynekologické cytologie se řídí mezinárodně uznávanou klasifikací dle Bethesda 2014. V současné době laboratoř vyšetřuje ročně okolo 60 tisíc skel s každoročním přírůstkem.

Bližší informace o odběru a zpracování vzorků najdete v Příručce pro odběr primárních vzorků.

Od 1.6.2023 nesou naše laboratoře jméno Unilabs. Je to tak vyústění toho, že v roce 2018 se skupina AeskuLab stala součástí prestižní sítě Unilabs, jedné z největších evropských diagnostických společností.

Laboratorní příručka a pokyny pro pacienty a lékaře

Laboratorní příručka

Nemocniční 945
Vsetín
755 01
Klientské centrum: 800 737 383

Vedoucí laboratoře
MUDr. Petr Mičulka
petr.miculka@unilabs.com